За даними вітчизняної служби статистики, минулий липень продемонстрував чергове збільшення показників середньої заробітної плати в Україні.
Так, згідно з результатами досліджень Служби, саме за цей місяць середня зарплата в країні збільшилася на 19,6%. Звичайно, мова йдеться про офіційні заробітні платні працівників, які працюють легально. Притому, під час досліджень, враховували як показники зростань середньої номінальної заробітної платні, так і реальних зарплат українців.
Треба нагадати, що середня номінальна зарплатня, як правило, обчислюється у якості середнього арифметичного показника, тобто вся зарплатна сума, яку виділяють на заробітні плати ділиться на кількість працюючих та на кількість місяців за необхідністю мати дані за певний період.
За словами співробітників Служби, загальний показник номінальної оплати праці українців, у порівнянні з червнем збільшився на 1,7%. А, у порівняні із тим самим періодом минулого року – на всі 19,6%. У той самий час, індекс збільшення реальних зарплат склав 102,4%, у порівнянні з місяцем потому, та 109,5% - якщо зрівнювати з тим самим періодом 2018 року.
Також, у Державній службі статистики вирахували й суму «нової» середньої плати для українців. За їх даними, вона складає 10 971 грн. Саме такі гроші, українці мають отримувати, як середню заробітну платню кожного місяця.
За прогнозами експертів, таке зростання має й далі тривати. Тим паче, що теза про середні офіційні заробітки у еквіваленті «620 доларів США», була озвучена й колишнім прем’єром України Володимиром Гройсманом.
При всьому цьому, дефіцит кваліфікованих кадрів на ринку праці країни триває, а потік трудових мігрантів з України продовжує потрохи збільшуватися. Низка країн Європи, без зупинок приймає чергові закони, що мають спростити працевлаштування іноземців, зокрема українців. При суттєвих різницях ку заробітних платнях, не дивно, що багато хто, вирішує шукати щастя за кордоном. Більш того, де-які країни світу, мають досить цікаві програми для трудових мігрантів, що передбачають навіть отримання громадянства країни у подальшому.
Звичайно, подібні «смаколики» не можуть не цікавити й багатьох українців, що встигли втомитися від потреби виживання на батьківщині. Тому, тільки зростання вітчизняних заробітних плат, максимально до розмірів їх світових аналогів (без врахування країн «третього світу»), можуть зупинити відтік кадрів, залишиаючи українців вдома, поруч зі своїми родинами. |